Najlepsze sposoby na zabawę z dzieckiem

494
Najlepsze sposoby na zabawę z dzieckiem
Najlepsze sposoby na zabawę z dzieckiem

Nie można zaprzeczyć, że podczas kolejnego przedłużenia kwarantanny bardzo trudno będzie się bawić z dzieckiem – w końcu nie jest to zaskakujące, bo wychodzenie z domu znowu jest ograniczone, nie mówiąc już o wcale nie spadającej zachorowalności. Jak więc najlepiej spędzać swój czas z dziećmi, aby się dobrze bawić? O tym dowiesz się już za chwilę!

Najlepsze sposoby na zabawę z dzieckiem

Czas zabawy musi być ustalony

Jest to bardzo ważne, ponieważ w rzeczywistości wiele osób aktualnie pracuje zdalnie. Oczywiście Twoje dziecko zawsze będzie chciało się bawić, co będzie dla Ciebie trudne, a Tobie trudniej będzie skoncentrować się na pracy. Dlatego prosimy o wcześniejszą rozmowę z dzieckiem i ustalenie z nim, kiedy będzie można się bawić, tak aby obiecując mu coś, nie było rozczarowane, a Ty nie będziesz rozpraszany.

Zabawę w modelowanie lubią dzieci w każdym wieku

Nie musisz kupować plasteliny ani modeliny, aby stworzyć własne statuetki lub inne równie interesujące rzeczy – wykonanie odpowiednich modeli z łatwo dostępnych surowców zajmuje tylko chwilę. Ta pasta może być wykonana z różnych składników, ale prawie wszystkie są oparte na wodzie i mące. Oczywiście najpopularniejsze jest ciasto solne. Są łatwe w przygotowaniu, bo jak sama nazwa wskazuje – wystarczy sól, woda i mąka. Wszystkie składniki należy wymieszać aż do uzyskania jednolitej i gładkiej konsystencji. Masę można uformować w różne kształty – gotowy produkt suszyć w ciepłym piekarniku przez kilka godzin lub suszyć w wentylowanym miejscu przez co najmniej kilka dni.

Jeśli pogoda jest dobra

Gdy masz czas i pogoda na zewnątrz jest wystarczająco dobra, dobrym sposobem na włączenie zajęć sportowych do gry jest użycie skakanki lub gumowych lin. Zwykłe linki będą w porządku – po prostu zawiąż supeł i pokaż swojemu dziecku jak bawi się w gumę. Dłuższe liny będą pasować większej liczbie osób – dzieci mogą również skakać parami lub trójkami jednocześnie. Pamiętaj aby znaleźć miejsce, które nie zagraża twojemu dziecku – miękka trawa powinna być odpowiednia do tego rodzaju zabaw.

Porozmawiaj z innymi rodzicami

Jeśli masz znajomych rodziców, możesz umówić się z nimi, aby twoje dzieci bawiły się razem z nimi. Pamiętaj jednak o tym, aby znaleźć miejsca dość ustronne, gdzie większa liczba osób nie przyciągnie uwagi służb mundurowych – parki na uboczu, polany bądź lasy są idealnym wyborem dla takich spotkań.

5/5 - (4)
reklama