Rozrywka dla najmłodszych

510

Zastanawiasz się, jak wypełnić czas swojemu dziecku, by po kilku minutach nie straciło zainteresowania danym tematem? W dzisiejszych czasach najprostszym wyjściem są bajki i gry komputerowe. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż telewizja i komputer negatywnie wpływają na rozwój dziecka, powodując problemy ze wzrokiem i wagą, a w konsekwencji prowadzą do uzależnień. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na rozrywkę, jaką możesz zapewnić swojemu dziecku, by mogło się ono rozwijać i poszerzać swoje horyzonty.

Rysowanie i kolorowanie

Dzieci kochają rysować i kolorować. Problem pojawia się w momencie, gdy żadna z dostępnych na rynku kolorowanek, nie spełnia jego oczekiwań. Z pomocą przychodzi wtedy drukarka. Możesz wydrukować dziecku obrazki z jego ulubionym zwierzakiem, owocem czy postacią z bajki, bez ograniczeń. Twoje dziecko z pewnością chętniej pomaluje unikatowy wzór, który przywodzi mu na myśl miłe skojarzenia, aniżeli powielane wzory, które zna z kolorowanek, dostępnych na rynku.

Zabawki DIY

Spróbuj wspólnie ze swoim dzieckiem stworzyć coś własnoręcznie. Może to być gniotek którego przygotuje za pomocą balona i skrobi ziemniaczanej, albo plastelina z pianki do golenia i mąki ziemniaczanej. Pokaż swojemu dziecku, że nie wszystkie zabawki trzeba kupować w sklepie. Można je stworzyć samemu, mając przy tym moc zabawy. Takie manualne zajęcia wypełnią dziecku czas na kilka godzin, a przy tym pobudzą jego wyobraźnię i zachęcą do kreatywnego spędzania czasu w przyszłości.

Spacer z przygodami

Gdy Twoja pociecha nudzi się podczas zwykłego spacerowania i nie przepada za spędzaniem czasu w ten sposób, należy tę czynność urozmaicić. Opracuj plan wydarzenia, podczas którego będziecie musieli odkrywać nowe rzeczy. Idąc na spacer, zbierajcie liście i zróbcie zielnik. Fotografujcie ptaki, owady albo drzewa. Z uzyskanych zdjęć stwórzcie książeczkę w której będziecie opisywać swoje przeżycia i napotkane atrakcje. Dziecko z chęcią wróci do stworzonego własnymi rękoma pamiętnika który bawi i uczy, a Ty w prostszy sposób namówisz swoją latorośl na kolejny spacer po odkrywanie nieznanego.

Podsumowanie

Istnieje nieograniczona moc atrakcji, którą można zapewnić własnemu dziecku zamiast puszczania mu kolejnej bajki czy włączania gry komputerowej. Kreatywne spędzanie czasu wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, pobudza jego wyobraźnie i rozwija zdolności manualne. Dlatego warto, od najmłodszych lat, pokazywać dziecku oryginalne możliwości spędzania czasu, dzięki którym będzie ciekawe świata i otwarte na wiedzę.

5/5 - (5)
reklama