Aktywne zajęcia – połącz przyjemne z pożytecznym.

447

Wychowanie dziecka to najtrudniejsze zadanie z jakim muszą zmierzyć się rodzice. Niestety nie ma gotowej recepty na to co robić aby nasze dziecko wyrosło na ludzi. Jedni będą bardziej doświadczeni i będzie to dla nich mniej wymagające zajęcie, ale znajdą się też tacy którzy będą potrzebować pomocy z zewnątrz, jak chociażby blogi parentingowe i artykuły w formie poradników. 

Odpowiedni rozkład dnia pozwoli zachować balans 

We wczesnych latach życia każda minuta to nauka. Dziecko uczy się mówić, poruszać, uczy się nowych funkcji motorycznych, zachowań, reakcji – adaptuje się do życia. Mijają lata i zaczyna się edukacja szkolna. Młodziutkie osoby zaczynają się uczyć pisać i czytać, aby przystosować się do wieloletniego procesu edukacji. Jako rodzic musisz pamiętać o tym, że życie to nie tylko obowiązki i nauka. Aby zachować zdrowie psychiczne musimy dozować sobie też przyjemne i pozytywne doznania. Dlatego właśnie musisz wprowadzać w życie dziecka takie elementy jak rozrywka. 

Spróbuj z zabawy wyciągnąć korzyści

Rozrywka może być przeróżna. Warto zadbać o to aby nie była to pusta zabawa, żeby zabawa pozytywnie wpływała na nasze dziecko. Oczywiście wiemy, że nie zawsze jest to takie proste do zrealizowania. Wiecznie zabiegany, rozerwany między pracą i domem człowiek czasami musi mieć chwile czasu dla siebie. W takiej sytuacji zdecydujemy się na proste rozwiązanie jak, przykładowo, usadzenie dziecka przed telewizyjną bajką która zajmie go na dłuższą chwilę i pozwoli nam chociażby na ugotowanie obiadu.

Jeśli mówimy o rozrywce bardziej zaplanowanej, warto zastanowić się nad tematem szeroko rozumianego treningu. Zdecydowanie ten temat nie jest dla każdego, bo malutkie dziecko które jeszcze nie nauczyło się poruszać bez pomocy raczej nie zacznie trenować jakiegoś sportu, ale starsze dzieci już tak. Zdecydowanie się na zapisanie dziecka do klubu sportowego to bardzo dobra decyzja. W ten sposób zapewnimy dziecku rozrywkę i zajęcie które pozytywnie wpłynie na jego zdrowie. Oprócz tego  uprawianie sportu pozytywnie wpływa na charakter dziecka, uczy go systematyczności, zaangażowania, poświęcenia. Pokazuje mu że wytrwałością można osiągnąć cel, co w przyszłości przełoży się na inne dziedziny życia, jak edukacja czy praca zawodowa. Dodatkowym plusem będzie możliwość poznania nowych osób, co przełoży się na lepsze stosunki naszego dziecka z innymi dziećmi, starszymi i młodszymi.

5/5 - (3)
reklama