Czy warto zapisać dziecko do klubu sportowego?

456

W czasach tabletów i smartfonów coraz ciężej przekonać dziecko do aktywności fizycznej. Rodzice z powodu natłoku pracy często nie mają czasu bawić się z dzieckiem. Dochodzi do tego, że woli ono przesiadywać w pokoju i grać w gry komputerowe. Istnieje jednak alternatywne wyjście, które zachęci dziecko do wychodzenia na dwór. Jest to zapisanie się do klubu sportowego. Zwykle kosztuje to małe pieniądze, a obiekty treningowe znajdują się nawet na najmniejszych wsiach. Jakie są zalety takich klubów?

Nowe przyjaźnie i przygody 

Sporty drużynowe, a nawet indywidualne, to świetna okazja do poznania nowych przyjaciół. To świetna odskocznia od ciągle tych samych dzieci ze szkoły. Wiele młodych zawodników lepiej odnajduje się w towarzystwie starszych lub młodszych kolegów. Wspólne wyjazdy, posiłki i wreszcie same mecze mogą być lepsze niż najlepszych wczasy czy kolonie. To wreszcie poznane atmosfery meczu i zwiedzanie nowych miast czy boisk przeciwników.

Rozwijanie umiejętności i talentów

Największym atutem treningów i meczów jest gwarancja kilku godzin wysiłku fizycznego. Niemal każdy sport pozwala uniknąć choroby cywilizacyjnej, jaką jest otyłość. To jednak nie tylko aktywność fizyczna, ale też rozwijanie innych talentów: pracy w grupie, kierowanie się ideą fair-play lub poznawanie zasad ciężkiej pracy. Być może klub dziecięcy lub młodzieżowy to tylko przystanek do większej kariery? Coraz więcej młodych zawodników chce być taka jak Robert Lewandowski czy Iga Świątek. Klub jest szansą na zrealizowanie swoich marzeń.  

Do jakiego klubu zapisać dziecko?

Dziecko samo powinno wybrać sport, jaki chce uprawiać. Niektórzy introwertycy wolą sporty indywidualne, więc dobrym pomysłem będzie klub lekkoatletyczny, pływacki czy tenisowy. Ekstrawertyczne dzieci z kolei wybiorą piłkę nożną, koszykówkę lub piłkę ręczną. Nic nie jest też na siłę. Być może powołaniem dziecka jest rysowanie lub gry komputerowe, gdzie będzie mogło zostać e-sportowcem. Wszystko zależy od rozpoznania potrzeb dziecka. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby chociaż zaproponować zapisanie się do klubu. 

5/5 - (4)
reklama