Jak uchronić twoje dziecko przed odciskami?

554
Jak uchronić twoje dziecko przed odciskami?
Jak uchronić twoje dziecko przed odciskami?

Uprawianie sportu jest bardzo ważne dla zdrowia naszego dziecka, ale czasami nie da się uniknąć tych bolesnych uszkodzeń ciała. Jak więc temu zapobiec? Odpowiedź znajdziesz w naszym nowym poradniku!

Jak uchronić twoje dziecko przed odciskami?

Zadbaj o dobrze dopasowane obuwie

Jeśli chcesz uchronić twoje dziecko przed odciskami, odpowiednie buty piłkarskie to jedna z najważniejszych kwestii. Nie jest dobrym pomysłem pozwalanie dzieciom nosić niewłaściwe buty, ponieważ bez względu na to, jak nasze dziecko się porusza, to w niewygodnych butach zawsze pojawią się odcisku. Wszyscy wiemy, jak bardzo boli pęcherz z surowiczym płynem – każdy krok jest bolesny – odciski zwykle tworzą się na czubku palca lub zewnętrznej części małego palca.

Zwykle też jest to tam, gdzie skóra najczęściej ociera się o buty. Czasami występuje również na części podeszwy stopy – poniżej kości, powodując silny ból. Zarówno odcisk twardy, jak i ten miękki mają stożkowy kształt i są skierowane do wewnętrznej strony stopy. Dlatego jeśli chcemy, aby nasze dziecko mogło się poruszać bez bóli i trudności, najlepiej, jeśli dopasujemy odpowiednie buty dla niego.

Jeśli już się zdarzy – użyj zasypki

Jeśli jednak przydarzy się nam to nieszczęście i odcisk mimo wszystko pojawi się na nodze naszego dziecka, to najlepszym sposobem na złagodzenie dokuczliwych objawów odcisków jest użycie mąki ziemniaczanej. Jest to dobra metoda, ponieważ pomaga osuszyć miejsce, w którym tworzy się ślad, a ponadto może hamować rozwój bakterii, dzięki czemu czas regeneracji skóry ulegnie znacznemu skróceniu.

Suche skarpetki to połowa sukcesu

Odpowiednio dobrane skarpety bez kompresji tak samo zapobiegają odciskom. Ważne jest również, aby skarpetki były zawsze suche – nogi dziecka pocą się podczas zabawy, więc jeśli twoje dziecko bawi się w czasie, kiedy na dworze jest mokro, to najlepiej zaraz po powrocie do domu kazać mu wykąpać się, a następnie osuszyć odpowiednio nogi i założyć nowe skarpetki.

Dlaczego odciski występują u ludzi?

Oczywiście odciski nie jest jakąś ekstremalnie poważną chorobą, ale nadal należy ją wziąć pod uwagę. W rzeczywistości jest to reakcja organizmu na uszkodzenie skóry w miejscu, które zostało nadmiernie podrażnione. Występują zwykle u osób, które nie noszą odpowiednich butów, bądź skarpetek co może prowadzić do pojawienia się odcisków. Naturalnie większość osób lekceważy odciski, ale jest to zazwyczaj sygnał do tego, że czas już zmienić buty na inne.

Źródło : https://poradyrodzicow.pl/

5/5 - (4)
reklama